Revmatoidní artritida

27.12.2021

HBOT účinně pomáhá a zlepšuje kvalitu života při revmatoidní artritidě. Nedostatek kyslíku, hypoxie, má zásadní vliv na progresi revmatoidní artritidy. V postižených kloubech je následkem intraartikulárního tlaku snížený krevní tok a zanícené tkáně trpí kyslíkovou deprivací.

Revmatoidní artritida je chronické zánětlivé autoimunitní onemocnění, které může ovlivnit výstelku kloubů a způsobit bolestivé otoky a následně erozi kostí a deformaci kloubů. Zánět postihuje měkké tkáně - šlachy, vazy a svaly a může také napadnout kost.

V oteklých kloubních tkáních dochází k narušení krevního oběhu a tkáně začnou trpět nedostatkem kyslíku a následkem toho i zpomalením metabolismu buněk.

Pro snížení otoků je velmi důležité potlačení zánětlivé reakce. Okysličením tkání se zlepší krevní oběh a podpoří metabolismus.

Hyperbarická kyslíková terapie má na postižené klouby velmi pozitivní a dlouhodobé účinky.

Hyperbarický kyslík hraje důležitou roli pro stabilizaci imunologické funkce těla, posílení podpory těla k eliminaci patogenních faktorů, snížení sedimentace krve, potlačení zánětu, snížení bolestivosti a k postupné opravě nemocných kloubů.

Hyperbarická kyslíková terapie

má antimikrobiální účinky

· posiluje imunitní systém

· potlačuje systémové zánětlivé odpovědi

· zlepšuje životaschopnost tkání

· omezte zánět

· zvyšuje okysličení kostí

· snižuje rychlost sedimentace

· zmírňuje chronické bolesti a infekce kostí

· zabraňte amputacím

· zabraňuje zhoršení mikrocirkulace a zpomaluje nekrózu kostí

· potlačuje bolestivost

· zrychlete zotavení

· urychluje růst nových krevních kapilár