ÚČINNÁ LÉČBA V HYPERBARICKÉ KOMOŘE
.

KYSLÍKOVÁ TERAPIE V TLAKOVÉ KOMOŘE

je bezbolestná, neinvazivní procedura, při které zůstáváte v hyperbarické komoře a dýcháte vzduch se zvýšeným tlakem obsahující více kyslíku. Lze ji využívat nejen na doporučení svých lékařů jako aktivní způsob léčby, ale i formou preventivních terapií jako nástroj pro udržení svého zdraví, výkonnosti a pozornosti a mládí.


JAK TO CELÉ FUNGUJE ?

Vzduch kolem nás obsahuje jen cca 21% kyslíku. Při hyperbarické oxygenoterapii (HBOT) se vdechovaná koncentrace kyslíku blíží 99,8%, je tedy 5x vyšší. Tlak v komoře je přitom až o 50% vyšší než atmosférický tlak. Díky zvýšenému tlaku se kyslík ve vašem těle rozpouští efektivněji. Pobyt na horách vám doporučí každý lékař, toto je však mnohokrát výkonnější.

PRINCIP LÉČEBNÉ METODY

Při běžném dýchání je vdechovaný kyslík v plicích z velké části navázán na hemoglobin červených krvinek       ( 99% ) a jen malé množství je rozpuštěno v krvi ( 1% ).

Červené krvinky jsou při běžném dýchání využity jako transportní médium skoro beze zbytku, což znamená, že i jakákoli vyšší hladina kyslíku nedokáže kapacitu krvinek více využít. Množství rozpuštěného kyslíku v krvi je určeno atmosférickým tlakem. Z toho vyplývá, že vdechování 100% kyslíku za běžného tlaku nemá u normálně dýchajícího člověka z fyzikálního hlediska prakticky žádný efekt. Zároveň molekula hemoglobinu nedokáže díky své velikosti prostoupit stěnami kapilár našich nejjemnějších cév a také do míst postižených zužováním cév při různých akutních, chronických, degenerativních či zánětlivých onemocněních. Zásobování kyslíkem v těchto místech tak nemusí být dostatečné.

Pobytem v hyperbarické komoře dochází díky zvýšeném tlaku uvnitř komory k významnému navýšení množství kyslíku rozpuštěného v krvi. Se stoupajícím tlakem stoupá i množství rozpuštěného kyslíku, který již dokáže prostoupit stěnami kapilár, nebo se dostat i přes zúžená či poškozená místa oběhového systému do míst nepřístupných červeným krvinkám. Kyslík se tak opět dostane i do tkání, které byly postiženy jeho akutním nebo chronickým nedostatkem. Všechny buňky mají opět šanci pracovat tak, jak mají . 

                                                                                     Proto léčí, i když nechcete .... stačí dýchat.CO MOHU OČEKÁVAT ?

Ošetření je příjemné, nebolestivé, uvolňující a trvá obvykle 90 minut, během kterých můžete používat svůj chytrý telefon či tablet, relaxovat s hudbou, nebo si jen tak zdřímnout.

NA CO JE TO VHODNÉ ?

Mimo jiné stimuluje imunitní systém a buněčnou imunitu, posiluje trávení, činnost srdce a plic. Zmírňuje astma, alergie, kožní problémy, stres, deprese a nespavost. Regeneruje mozkové a kmenové buňky. Výrazné pokroky jsou doloženy při ztrátě sluchu, autismu, Alzheimerově a Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze, cévní mozkové příhodě a infekčním onemocněním včetně léčení následků COVID-19 a to i výrazně zpětně. Pomáhá při hojení pooperačních ran a popálenin. Jednoduše je obtížné najít onemocnění, na které by nebyla HBOT doporučována.

TAKÉ PRO KRÁSU

Pobyt v mírné hyperbarické komoře poskytuje vašemu tělu obrovské množství regeneračního kyslíku, který se pod vyšším tlakem lépe rozpouští. Mírná hyperbarická terapie podporuje zvýšenou tvorbu kolagenu a urychluje obnovu Vaší pokožky na všech úrovních. Budete se cítit lépe, budete mít více energie a snáze si udržíte optimální tělesnou hmotnost. Kyslík urychluje metabolické procesy v těle. Po estetických lékařských ošetřeních, plastické chirurgii a laserové terapii se budete cítit lépe.
Mírnou hyperbarickou terapii využívají filmové a sportovní hvězdy k udržení mladistvého vzhledu a maximální kondice. Ošetření je příjemné, nebolestivé, uvolňující a trvá obvykle 60 až 90 minut, během kterých můžete používat svůj chytrý telefon či tablet nebo si jen zdřímnout.


DOPORUČENO PRO SPORTOVCE

Vraťte se do plné kondice rychleji po náročném tréninku, maratonu, zápase nebo soutěži, s větším množstvím kyslíku v těle. Mírná hyperbarická terapie jde ruku v ruce s vaším sportovním regeneračním programem. Každý sportovní hráč se potřebuje rychle zotavit. Každý z nich se chce vrátit do konkurenčního světa, a proto hledá terapie, které tento proces zlepšují.

Mírná hyperbarická terapie je mnohými považována za přirozenou a zákonem schválenou dopingovou metodu, protože ji schválila WADA, Světová antidopingová agentura. Hyperbarické komory pravidelně využívá mnoho známých sportovců, mezi které patří plavec Michael Phelps, fotbalista Cristiano Ronaldo, golfista Tiger Woods, tenista Novak Djokovič, basketbalista LeBron James nebo bojovník MMA Daniel Cormier.

I PRO RELAX

Sezení v mírné hyperbarické komoře vám pomůže najít životní rovnováhu a relaxaci. Pouhé jedno hyperbarické sezení snižuje hladinu stresu a můžete se cítit svěží a připraveni na nové každodenní výzvy.

Lidské tělo potřebuje kyslík k výrobě energie, pro lepší metabolický výkon. Mírná hyperbarická terapie poskytuje tělu navíc další dávky kyslíku pro koncentraci, odstranění napětí z těla a další. Dejte si tedy svou dávku kyslíku navíc.

VÝZNAMNÉ ZLEPŠENÍ JE LÉKAŘI ZAREGISTROVÁNO U TĚCHTO ONEMOCNĚNÍ

COVID-19

ALZHEIMER, PARKINSON

AUTISMUS, ADD, ADHD

SRDCE A CÉVY

HYPERTENZE

ASTMA

REDUKCE VÁHY

TINNITUS

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

POOPERAČNÍ STAVY

KOSTI A KLOUBY