Hyperbarický kyslík si poradí s lymskou boreliózou

27.12.2021

Lymská borelióza patří mezi nebezpečné onemocnění, postihující klouby, vazivové tkáně, orgány, mozek i srdce. Může skončit s trvalými následky, značným snížením kvality života, invaliditou i smrtí.

Ne vždy se nákaza po přisátí klíštětem, které nemoc nejčastěji přenáší, projeví typickými příznaky. Často si nakažený ani neuvědomí, že se s nějakým klíštětem setkal. Navíc jsou projevy této nemoci tak různorodé, že bývá obtížné je jednoznačně zařadit.

V posledních letech dosáhla lymská borelióza téměř epidemických rozměrů.

Pozdě zahájená nebo špatná léčba většinou vede k trvalému poškození zdraví.

Naštěstí mnoho pacientů s lymskou boreliózou dobře reaguje na léčbu hyperbarickým kyslíkem, i když jiná léčba selhala.

Bohužel, na lymskou boreliózu dosud neexistuje žádné očkování. Také léčba antibiotiky často selhává, protože borelie se stávají na antibiotika rezistentní. Dokonce ani bylinná léčba nebývá účinná a postižení tak ztrácejí naději na vyléčení.

Hyperbarická kyslíková terapie může pomoci plně obnovit zdraví.

V průběhu hyperbarické kyslíkové terapie se v prostředí zvýšeného okolního tlaku tělo zaplaví čistým kyslíkem. Bakterie borelie jsou na kyslík citlivé a kyslíková léčba dokáže jejich počet snížit natolik, aby si s nimi posílený imunitní systém dokázal poradit. Hyperbarický kyslík má energizující vliv na všechny buňky v těle. Bolestivé stavy začínají ustupovat a nemocí ohrožené orgány mají šanci se plně obnovit.

Hyperbarická kyslíková léčba může významně zlepšit nejen příznaky chronické lymské choroby, ale je i účinnou cestou k úplnému vyléčení.